Početna

Nekad bilo...

Maša Maksimović VOZI NA DVA KOLOSIJEKA, cilj fakultet i titula velemajstora

Maša Maksimović (16), najmlađi banjalučki FIDE majstor, član Škole šaha "Skakač", mašta o danu kada će postati ženski šahovski velemajstor.

Read more...
Skakaču 5 ZLATA, Mladosti i Gligoriću NAJVIŠE MEDALJA u Dvorovima PDF Print E-mail
Written by Branko Tomic   
Monday, 10 April 2017 11:35

Više od trećine zlatnih medalja, čak 5, pripalo je polaznicima Škole šaha "Skakač" iz Banjaluke na 24. kadetskom i omladinskom prvenstvu Republike Srpske, održanom od 7. do 9. aprila u Dvorovima.

Najviše medalja, po 7, izborili su u hotelu "Sveti Stefan" članovi Mladosti iz Teslića i "Svetozara Gligorića" iz Bijeljina.

Za razliku od prethodne godine kada je čak 10 ekipa (od 17) osvajalo zlatne medalje u 14 kategorija, ovog puta je u tome uspjelo upola manje ekipa u konkurenciji 19 klubova.

Najveći udio u obaranju rekorda u broju učesnika iz 2014. godine (156) ima domaći "Svetozar Gligorić" (26), a potom slijede:

  1. Dvorovi 23
  2. ŠŠ Skakač (Banjaluka) 21
  3. Mladost (Teslić) 13
  4. Crvena zvijezda (Obudovac) 12
  5. OŠK Mat (Istočna Ilidža) 11
  6. Velemajstor (Brčko) 8
  7. Rudar (Prijedor) 8
  8. "Sveti Georgije" (Bijeljina) 7
  9. Leotar (Trebinje) 5
  10. Derventa 4
  11. OŠK Sloga (Doboj) 4
  12. POŠK (Potočani) 3
  13. Kotor Varoš 3
  14. Mladost (Gacko) 3
  15. Panteri (Bijeljina) 2
  16. ŠŠ Mat (Teslić) 1
  17. Gorski Termag (Rogatica) 1
  18. Osnovac (Bileća) 1

Među 156 igrača bila su 104 kadeta, 44 kadetkinje, 5 omladinaca i 3 omladinke.

Zajednička fotografija učesnika

U grupama sa 9 i više igrača igran je Švajcarac od 7 kola, a u ostalim grupama jednokružni ili dvokružni Berger.

Polaznici Škole šaha "Skakač" su nastupili u 9 grupa, odigravši 146 partija. Osvojili su 87 poena, što daje 59,6 odsto uspješnosti. Zanimljivo je da je ostvaren gotovo identičan skor kao 2015. godine (87½/147).

Škola šaha "Skakač"

Takmičari su na raspolaganju imali po 60 minuta na raspolaganju za razmišljanje.

Šampionat najboljih mladih šahista Srpske otvorio je Pantelija Dakić, predsjednik Šahovskog saveza RS.

Kadetkinje do 8 godina (5 šahistkinja)

  1. Anastasija Đurić (Mladost, Teslić) 4
  2. Željana Đurić (Mladost, Teslić) 3
  3. Marija Ivanović (Dvorovi) 2
  4. Kristina Ostojić (Dvorovi) 1
  5. Ljubinka Jarčević (Panteri, Bijeljina) 0

Kadetkinje do 10 godina (11 šahistkinja)

  1. Milana Babić (Mladost, Teslić) 7
  2. Maša Babić (Mladost, Teslić) 6
  3. Marija Ostojić (Dvorovi) 4½
  4. Tamara Simić (Crvena zvijezda, Obudovac) 4½
  5. Katarina Nikolić (Dvorovi) 3½
  6. Helena Gajić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  7. Iva Mirković (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3½
  8. Anja Kovrlija (Rudar, Prijedor) 3
  9. Ivana Arnaut (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3
  10. Ivana Dragičević (Sveti Georgije, Bijeljina) 2½
  11. Sofija Perić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 1

Kadetkinje do 12 godina (11 šahistkinja)

  1. Đurđica Kozomara (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 5½
  2. Tijana Stanišić (Sveti Georgije, Bijeljina) 5½
  3. Tamara Stanišić (Sveti Georgije, Bijeljina) 5
  4. Anastasija Stankić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 4½
  5. Đurđina Gajović (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 4½
  6. Maja Kovrlija (Rudar, Prijedor) 4
  7. Marina Mijić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3½
  8. Milica Ostojić (Dvorovi) 3
  9. Jovana Kušljević (Rudar, Prijedor) 3
  10. Ivona Živanović (Rudar, Prijedor) 2½
  11. Nina Jovanović (Kotor Varoš) 1

Kadetkinje do 14 godina (10 šahistkinja)

  1. Katarina Arnaut (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 6
  2. Miljana Golubović (Dvorovi) 6
  3. Dragica Simić (Crvena zvijezda, Obudovac) 5
  4. Aleksandra Narandžić (Dvorovi) 3½
  5. Tatjana Todorović (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3½
  6. Slađana Lukić (Dvorovi) 3½
  7. Renata Kalajdžić (Dvorovi) 3
  8. Marijana Gajić (Crvena zvijezda, Obudovac) 2½
  9. Bogdana Mališ (Dvorovi) 2
  10. Elena Ostojić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 0

Kadetkinje do 16 godina (4 šahistkinje, 6 kola)

  1. Maša Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5
  2. Jelena Tomić (Dvorovi) 3½
  3. Anja Đurić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3
  4. Selma Budimlić (Rudar, Prijedor) ½

Kadetkinje do 18 godina (3 šahistkinje, dvokružno)

  1. Vladanka Tomić (Mladost, Teslić) 3½
  2. Hana Budimlić (Rudar, Prijedor) 2
  3. Dragana Rankić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) ½

Omladinke (3 šahistkinje, dvokružno)

  1. Sara Jaćimović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3½
  2. Žana Kokanović (Derventa) 2½
  3. Jelena Gušić (Osnovac, Bileća) 0

Kadeti do 8 godina (20 igrača)

  1. Andrija Škobo (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5½
  2. Aleksandar Stojanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 5
  3. Goran Mijić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 5
  4. Njegoš Bilanović (Dvorovi) 5
  5. Siniša Maksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 5
  6. Filip Šikman (Rudar, Prijedor) 4½
  7. Vuk Solaković (Sveti Georgije, Bijeljina) 4½
  8. Veroljub Jokić (Mladost, Teslić) 4
  9. Jakov Perić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 4
  10. Đorđe Lukić (OŠK Sloga, Doboj) 3½
  11. Milenko Perkanović (Velemajstor, Brčko) 3
  12. Stefan Matović (Dvorovi) 3
  13. Mihailo Bodiroga (OŠK Sloga, Doboj) 3
  14. Aleksa Mrković (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3
  15. Lazar Mimić (Dvorovi) 3
  16. Ognjen Petković (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3
  17. Stefan Petrović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3
  18. Milan Perić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2
  19. Nikola Ranilović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) ½
  20. Srđan Lukić (Velemajstor, Brčko) ½

Kadeti do 10 godina (24 igrača)

  1. Slobodan Pištalović (Velemajstor, Brčko) 6½
  2. Mirko Šajin (Sveti Georgije, Bijeljina) 6
  3. Emanuel Lazić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 5½
  4. Andrej Krčmar (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 5
  5. Milan Ivanović (Dvorovi) 5
  6. Faruk Elšek (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 4½
  7. Aleksandar Nikolić (Sveti Georgije, Bijeljina) 4
  8. Mihajlo Mašanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 4
  9. Veljko Jovanović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  10. Dejan Pijetlović (Derventa) 3½
  11. Nikola Abramović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3½
  12. Filip Majkić (Dvorovi) 3½
  13. Đorđe Pušara (Mladost, Gacko) 3½
  14. Radoslav Lukić (Velemajstor, Brčko) 3½
  15. Ognjen Aleksić (Mladost, Teslić) 3½
  16. Nemanja Bašić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3
  17. Petar Simić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3
  18. Marko Spasojević (Mladost, Teslić) 2½
  19. Đorđe Rončević (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2½
  20. Marko Ristić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2
  21. Nikola Stojanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2
  22. Sergej Jokanović (Leotar, Trebinje) 1½
  23. Ognjen Lukić (Velemajstor, Brčko) 1½
  24. Dario Pejić (OŠK Sloga, Doboj) ½

Kadeti do 12 godina (24 igrača)

  1. Marko Lipovčić (ŠŠ Mat, Teslić) 6½
  2. Nikola Mrković (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 5
  3. Dušan Joksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 5
  4. Marko Nikolić (Sveti Georgije, Bijeljina) 5
  5. Stefan Hrvaćanin (Rudar, Prijedor) 4½
  6. Sergej Šolak (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  7. Ognjen Jojić (Dvorovi) 4
  8. Luka Knežević (Derventa) 4
  9. Aleksa Ninković (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  10. Pavle Bašić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3½
  11. Boro Đurić (Mladost, Teslić) 3½
  12. Makso Stevanović (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  13. Veljko Maksimović (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  14. Miroljub Stokić (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  15. Aleksa Đuković (Dvorovi) 3½
  16. Miloica Teodorović (Crvena zvijezda, Obudovac) 3½
  17. Sergej Petković (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 3
  18. Aleksa Šupić (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3
  19. Filip Jokanović (Leotar, Trebinje) 3
  20. Neven Mičanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2½
  21. Miloš Rankić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2½
  22. Ognjen Brnjoš (Leotar, Trebinje) 2
  23. Veljko Drinjak (Leotar, Trebinje) 1
  24. Marko Spasojević (Panteri, Bijeljina) 0

Kadeti do 14 godina (18 igrača)

  1. Nemanja Aleksić (Mladost, Teslić) 5
  2. Dušan Kozomara (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 5
  3. Dejan Duvnjak (Gorski Termag, Rogatica) 5
  4. Miloš Đukarić (Mladost, Teslić) 5
  5. David Perić (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 4½
  6. Marko Ninković (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  7. Dario Šiljegović (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 4½
  8. Ilija Ristić (Crvena zvijezda, Obudovac) 4
  9. Veljko Mališ (Dvorovi) 4
  10. Aleksej Vidić (Derventa) 3½
  11. Pavle Brčkalo (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 3½
  12. Nikola Jovanović (Kotor Varoš) 3
  13. Aleksa Perišić (Dvorovi) 2½
  14. Milomir Golubović (Dvorovi) 2½
  15. Nemanja Vuksan (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 2
  16. Nemanja Mičanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) 2
  17. Stefan Brnjoš (Leotar, Trebinje) 1½
  18. Ognjen Matović (Dvorovi) 1

Kadeti do 16 godina (10 igrača)

  1. Bojan Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 6½
  2. Stefan Jotanović (Mladost, Teslić) 5
  3. Dragan Stankvoić (Kotor Varoš) 5
  4. Sergej Krčmar (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  5. Simo Todorović (Mladost, Teslić) 4
  6. Marko Trifunović (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3½
  7. Miljan Savić (Mladost, Gacko) 3½
  8. Srđan Kostić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 1½
  9. Dušan Kuzmić (OŠK Sloga, Doboj) 1½
  10. Gavrilo Lukić (Velemajstor, Brčko) ½

Kadeti do 18 godina (8 igrača)

  1. Stefan Kondić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 6½
  2. Vladislav Pejić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4½
  3. Filip Kuljanin (OŠK Mat, Istočna Ilidža) 4
  4. Savo Dendić (Mladost, Gacko) 4
  5. Vladan Pejić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 4
  6. Denis Piragić (ŠŠ Skakač, Banjaluka) 3
  7. Ljubo Đurić (Dvorovi) 1½
  8. Marko Marjanović (Svetozar Gligorić, Bijeljina) ½

Omladinci (5 igrača)

  1. Petar Ivanović (Velemajstor, Brčko) 3½
  2. Aleksandar Mirković (Velemajstor, Brčko) 2½
  3. Nebojša Jotanović (POŠK) 2
  4. Ilija Šormaz (POŠK) 1½
  5. Dragoš Strugar (POŠK) ½

Pobjednicima su pripali pehari i šahovske knjige, a trojici prvoplasiranih medalje i diplome. Oni su ujedno obezbijedili plasman na 18. kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje se igra od 20. do 23. maja u Zenici.

Nagrade su uručili Vlado Stojanović i Rade Javorić, članovi Izvršnog odbora Šahovskog saveza RS, organizatora prvenstva.

O tehničkim detaljima brinula su rukovodstva šahovskih klubova Panteri i "Svetozar Gligorić" iz Bijeljine.

Direktor šampionata bio je Vlado Stojanović, a sudili su Nebojša Radosavljević, Zoran Runić, Lalo Perić i Dražen Radulović.

Last Updated on Wednesday, 24 May 2017 16:56
 

Pretraga

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Naučite šah uz Školu šaha Skakač, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting