Početna Literatura/Oprema Zagreb: Promovisana knjiga "Školska šahovska epidemija"
Zagreb: Promovisana knjiga "Školska šahovska epidemija" PDF Print E-mail
Friday, 09 October 2009 09:01

U Gradskoj knjižnici Dugave u Zagrebu nedavno je održana promocija knjige prof. Željka Brdala "Školska šahovska epidemija" (recenzentica: Ana Biti).

Profesor Brdal od 1995. godine vodi Šahovsku školu Dugave, te je u ovoj knjizi iznio svoja praktična iskustva i spoznaje o vrijednostima školskog šaha. Knjiga je namijenjena svim istinskim ljubiteljima kraljevske igre, a osobito onima koji su na bilo koji način zainteresirani za popularizaciju školskog šaha.

Okosnicu knjige čine materijali s bloga www. igramilijuna.bloger.hr, koji je 2007. godine pokrenut s ciljem popularizacije šaha među školskom djecom. Knjiga sadrži tri dijela.

U prvom dijelu knjige su šahovska događanja koje je, u cilju popularizacije školskog šaha, organizirala Šahovska škola Dugave.

Drugi dio knjige posvećen je teoriji i praksi odgojno-obrazovnih mogućnosti šahovske igre u nastavi, dat je pregled aktualnog stanja školskog šaha u regiji, izvještaji s tribina zagrebačkog saveza na tu temu i drugi prilozi.

Prilozi u trećem dijelu knjige namijenjeni su svima onima koji od šaha žele nešto više, ambicioznim šahovskim voditeljima, instruktorima, trenerima, te polaznicima šahovskih škola...

Prostorije knjižnice za vrijeme odlično organizirane promocije bile su premale da prime sve zainteresirane ljubitelje šaha, od školaraca pa do umirovljenika.

Uvodni dio pripao je kratkom filmu sa tematikom ovogodišnjeg dana OŠ "Dugave", koji je u cijelosti bio posvećen šahovskoj igri.

Promociju je znalački vodila Narcisa Potežica (voditeljica novozagrebačkih knjižnica), a ispred Gradskog ureda za kulturu, obrazovanje i sport podršku autoru i širenju školskog šaha dala je stručna savjetnica za šport Tanja Ališić.

U svom govoru prof. Brdal se zahvalio svima koji su pomogli izdavanje knjige. Iznio je i svoju staru ideju da se šah uvede u hrvatske škole kao izvannastavna aktivnost, a u bližoj budućnosti kao izborni predmet što je već urađeno u mnogim državama.

Na promociji su, uz autora, govorili i Dejan Medaković, urednik i nakladnik knjige, šahovski poduzetnik iz Borova, Krunoslav Lešić, šahist i organizator iz Slavonije, kao i Mladen Nagl, zagrebački šahist koji je 1988. sa Osnovnom školom "Gustav Krklec" senzacionalno postao prvak bivše države!

Školska šahovska epidemija "zarazila" je tvrtku "Mikronis d.o.o." kod koje možete nabaviti primjerak "školsko-šahovskog" virusa po cijeni od 80 kuna.

(http://igramilijuna.bloger.hr/)

Last Updated on Monday, 19 October 2009 18:22
 

Reklame

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
za sve kojima je šah više od igre, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting